Nerezový slupek

Nerezový sloupek

Základem takového zábradlí jsou hotové zkompletované sloupky. Ty obsahují pohyblivý držák madla, držáky prutu (nebo skla), spodní krycí rozetu, která zakrývá kotevní rozetu. Takový zkompletován sloupek se ukotvuje do podesty pomocí dvoch závitových tyčí průměru 10mm a kotvící chemie. Sloupek nasadíme na ukotvené tyče a upevníme maticemi.
Uchycení madla o sloupek si vyžaduje vyvrtání závitů o průměru 5mm do madla závitovým vrtákem. Na jeden sloupek jsou potřeba dva takové závity. Když je máme navrtané, spojíme madlo se sloupkem šrouby. Na konce madla zasuneme záslepky a zatlučeme kladivem. 
Montáž prutů je o něco jednodušší. Pruty přetáhneme přes držáky a imbusovým klíčem utáhneme malé červíky, které se nacházejí ve spodní části držáků. Na konce prutů podobně jak u madla připevníme záslepky. Jednoduché nerezové zábradlí je hotové.
Samozřejmě, že každá stavební situace je jedinečná a tak k takovému typu zábradlí existuje množství dalších komponentů – přechody, kolena, držáky, kotvení, madla. Všechny tyto komponenty, nájdete v sekci nerezové zábradlí
Pokud máte problém se v množství komponentů zorientovat, doporučujeme sekci hotové výrobky, která obsahuje stavbnicové sety pro konkrétní délky zábradlí. Sety obsahují všechny potřebné komponenty pro jejich montáž. V případě nejasností nebo atypických řešení neváhajte a obraťte se na našich specialistů prostřednictvím mailu, telefonicky nebo livechatom v pravém dolním rohů obrazovky.

Několik rad před koupí stavebnicového systému:

Nerezové zábradlí můžeme rozdělit do několika kategorií:
 kruhové -  nejrozšířenější je systém o průměru 42,4x2mm, v nabídce je však i 33,7×2 nebo 48,3×2. Vše v provedení brus nebo lesk.
 jeklové –  čtvercový systém zábradlí rozměru 40x40x2
 lankové – výplň zábradlí tvoří napnuté nerezové lanka
• kombinace s dřevem – kombinace nerezové polotovary + dřevo
• skleněné – výplň zábradlí tvoří skleněné tabule

Výška zábradlí je definována bezpečnostní normou. U zábradlí umístěných do výšky 3m od země stačí sloupky vysoké 90cm (tento rozměr zahrnuje i madlo), nad 3m do 12m je to pak 100cm.
Základní dělení sloupků je podle kotvení – na sloupky s vrchním nebo bočním kotvením. Pozor na umístění zábradlí – v nabídce jsou totiž sloupky na rovinu (VR, BR) a o něco výšší sloupky pro nerezové zábradli na schodišťe (VS, BS).
Nerezové polotovary v našej ponuce jsou v akosti AISI304 a AISI316. Zatímco pro montáž klasického interiérového nebo exteriérového zábradlí jsou vhodné oba typy nerezu, pro montáž do extrémních podmínek (kyselé deště, solné prostředí, přímořské oblasti) je doporučená jakost AISI316.